W roku szkolonym 2021/2022 nasza szkoła włącza się w ogólnopolski projekt „Zbieram to w szkole”. Jest to największy projekt ekologiczno-charytatywny w Polsce, którego założeniem jest rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży Sercanów. Pomoc realizuje się np. poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie, pomoc dla dzieci z domu dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.
Ideę programu najlepiej opisuje motto: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody.
Dary można przynosić przez cały rok szkolny. Baterie prosimy wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników, które znajdują się w holu głównym szkoły oraz przy wejściu do pawilonu. Małe elektrośmieci zbierane będą w świetlicy szkolnej w sali nr 1 .