27 maja uczniowie klasy 3 A i 3 B odbyli całodniową wycieczkę do Zoo w Krakowie. Celem wycieczki było zainteresowanie uczestników różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych.
Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień ssaki, ptaki, gady. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia. Podziwiały olbrzymie słonie, a także małpy i lamy oraz zachwycały się małymi pingwinkami. To właśnie pingwiny Humboldta (peruwiańskie) „skradły” serca wszystkich uczestników.
Po zwiedzaniu była przerwa na posiłek, lody i odpoczynek na terenie zoo oraz na zakup pamiątek. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do Mielca pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
Ogród zoologiczny w Krakowie jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Polecamy!