W dniu 19 maja klasa I A i II C wybrały się Wólki Książnickiej. Mieliśmy okazję poznać z bliska pracę służb ratowniczych i leśnych. Tematem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, prawidłowe zachowanie się na przejściu dla pieszych, poruszanie się właściwą stroną drogi. Podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie zapoznali się również dokładniej z pracą strażaka, wzbogacili wiedzę na temat jak jest trudna i niebezpieczna. Strażacy przypomnieli również numery alarmowe. W trakcie spotkania zaprezentowali dzieciom sprzęt gaśniczy. Kolejne spotkanie było z leśniczym, przedstawicielem Koła Łowieckiego Diana. Pan leśniczy uświadomił uczniom, jak ważna jest przyroda w życiu każdego człowieka. I jeszcze jedno ciekawe spotkanie. To rozmowa z pszczelarzem. Pani opowiadała dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół. Nawet można było spróbować przepysznych miodów. Dziękujemy Pani Karolinie Rusin, mamie Antka, za duży wkład w organizację wycieczki.