17 kwietnia klasa 2b wzięła udział w turnieju czytelniczym „Gwiazdy i Planety”. Najpierw uczniowie wysłuchali bajki „Kopernik i wirujące planety” zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai. Następnie wszystkie dzieci odpowiadały na pytania do treści bajki. W drugim zadaniu każde dziecko musiało rozwiązać rebusy. Osoby z najwyższymi wynikami przeszły do finału. Zadanie finałowe polegało na wybraniu postaci, podaniu imienia oraz tytułu bajki, z której pochodzi.
Laureatami zostali:
Dominika Malczyńska
Laura Bełzo
Kacper Pszeniczny
Adam Skóra
Turniej miał na celu propagowanie wiedzy o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach. Mamy nadzieję, że uczniom klasy 2b podobała się nauka poprzez zabawę.