Mieliśmy okazję podziwiać urokliwe miejsca stolicy Czech, spacerować po Starym Mieście, zachwycać się majestatem katedry św. Wita, zamku na Hradczanach, a także pięknem panoramy rozciągającej się z Mostu Karola…. A to wszystko w pełnym słońcu i przy bezchmurnym niebie…
Podczas dwudniowej wycieczki – 28 i 29 maja -uczniowie klas ósmych oraz siódmych naszej szkoły wraz z wychowawcami i opiekunami, zrealizowali bardzo ambitny program, nie tylko zwiedzając Pragę ( pierwszy dzień), ale także wspinając się po szlaku w Teplickich Skałach ( drugi dzień wyprawy). Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem monumentalnych formacji skalnych tworzących labirynt wąskich przejść i efektownych urwisk. Skalne wieże, bramy i tajemnicze zakamarki rezerwatu oraz spokój i cisza panujące wokoło, stwarzały niepowtarzalną okazję do odpoczynku. Pozwoliły nabrać dystansu do codziennych spraw, oczyścić umysł i odczuć potęgę natury. Nie bez powodu podczas wędrówki można było poczuć się jak w baśniowej Narnii. To właśnie w tej przepięknej scenerii Teplickich Skał kręcono ujęcia do znanego filmu na motywach powieści fantasy C. S. Lewisa pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.
Niezwykła wycieczka, która na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach – z dużą dawką kulturalnych doznań, odrobiną luksusu w praskim hotelu Clarion, knedlikami z kapustą i mięsem, jako tradycyjnym daniem obiadowym…. I oczywiście ta niezapomniana integracja w autokarze!
Z pewnością niejeden z uczestników wyjazdu już planuje powrót do Pragi- może nawet podczas zbliżających się wakacji?
Red. Marzena Chudzik




