Tymoteusz Strycharz, uczeń klasy VIII b, otrzymał prestiżowy tytuł oraz jednorazowe stypendium w ramach programu „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”, realizowanego corocznie przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. Wyróżnienie to przyznawane jest najlepszym uczniom z terenu województwa podkarpackiego i ma na celu promowanie wybitnych osiągnięć naukowych, sportowych, artystycznych oraz społecznych. Nagroda trafia wyłącznie do jednego, najwybitniejszego ucznia reprezentującego dany powiat.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 maja 2026 roku w Rzeszowie.

Tymoteusz może poszczycić się wieloma imponującymi osiągnięciami naukowymi. W roku szkolnym 2025/2026 zdobył następujące tytuły:

– Laureata Wojewódzkiego Konkursu z biologii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
– Laureata Wojewódzkiego Konkursu z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
– Laureata Wojewódzkiego Konkursu z chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
– Laureata Wojewódzkiego Konkursu z informatyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
– Finalisty Wojewódzkiego Konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie,
– Finalisty Olimpiady dla Juniorów z chemii organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
– Laureata XIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej „Elektro-Tech”,
– Laureata szczebla ogólnopolskiego w kategorii klas VIII szkół podstawowych w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik 2025/2026.

Tymoteusz jest również zaangażowany społecznie – aktywnie uczestniczy w działaniach wolontariackich oraz chętnie pomaga kolegom i koleżankom. Swoją postawą stanowi wzór do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy Tymkowi tego wyjątkowego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!