Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody
w XXI Miejskim Konkursie Ekologicznym „Mnie ta ziemia od innych droższa”, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie – Filię w Mielcu i naszą szkołę.
W konkursie wzięło udział 128 uczniów ze szkół podstawowych nr 1, 3, 6, 7, 8, 9, 11, 12,13. Uczniowie przygotowali prace różnymi technikami plastycznymi (rysunek, malarstwo, plakaty, techniki mieszane), wykorzystali surowce wtórne, opracowali prezentacje multimedialne, albumy, zakładki do książek. Nagrodzone prace promowały Mielec jako gminę dbającą o środowisko naturalne i edukującą społeczność lokalną w tym zakresie. Młodzi artyści zwrócili uwagę na walory przyrodnicze naszego miasta i okolicy oraz wykazali się wysoką świadomością ekologiczną.
Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
* Łucja Hyjek kl. 1 a
* Iga Kilian kl. 3 d
* Lilianna Ślusarczyk kl. 3 a
* Iga Szeląg kl. 4 b
* Nikola Cukierska kl. 5 d
* Zuzanna Wyzga kl. 5 c
* Antoni Kaleta kl. 6 c
* Martyna Moneta kl. 7a
Gratulujemy laureatom i ich opiekunom artystycznym: pani Joannie Łukasik, pani Marii Kotlarz, p. Sylwii Maziarz i pani Marioli Słąbie!
Nagrody rzeczowe, książki oraz dyplomy, które trafiły do uczniów zostały ufundowane przez samorządowe władze miasta Mielca.
Spotkanie uświetnił występ uczennicy naszej szkoły Zosi Paprockiej, która wykonała piosenkę „Jesteśmy dziećmi ziemi”.









