20 maja 2024 r. podsumowaliśmy szkolny konkurs „Hotel dla owadów”. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów. Ich zadaniem było zbudować hotel dla owadów zapylających rośliny. Uczestnicy konkursu poradzili sobie świetnie, zaprojektowali i zbudowali domki dla owadów i zapoznali się z wymogami ich mieszkańców. Wszystkie prace spełniały wymogi małych lokatorów a ich autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością.

Pierwsze miejsca otrzymali: Milena Burek, Lena Błachowicz i Beata Serafin.

Drugie miejsca otrzymali: Igor Wołoszczak, Szymon Trubus, Szymon Tęczar, Miron Kamiński, Lena Magda, Gabriel Kilian, Tobiasz Żyła, Jakub i Piotr Szrom, Ksawier Kulig i Antoni Mucha.

Trzecie miejsca otrzymali: Amelia Kazimierczak, Maciej Obłudek, Wojciech Magda i Antoni Kaleta.

Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Czuchra, Aleksandra Bogdan, Emilia Kłak, Maja Misiak i Jakub Surman.

Różnorodność pomysłów i rozwiązań na wykonanie pracy konkursowej jest dowodem na to, że każdy może stworzyć domek dla owadów, przyczyniając się w ten sposób do ratowania różnorodnych gatunków zapylaczy i innych pożytecznych owadów. Uświadomienie tego w społeczeństwie było jednym z celów naszego przedsięwzięcia.

Hotele dla owadów zostaną zamontowane w przyszkolnym ogrodzie, który powstał w ramach projektu „Szkoły Doliny Lotniczej działają dla klimatu” i w wielu innych miejscach naszego miasta.

Dbając o zapylacze, dbamy o przyszłość naszej planety! 

Koordynatorem konkursu była pani Alicja Wójtowicz.