18 maja uczniowie z klas 4a, 4c oraz 5b wzięli udział w wycieczce szkolnej w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Legend. Jest to nowoczesny multimedialny obiekt, który w ciekawy sposób przybliża kulturę i wierzenia regionu. W 11 salach multimedialnych uczniowie poznali 13 legend związane z Górami Świętokrzyskimi oraz z kultem dawnych Słowian. Atrakcją był lot na wirtualnej miotle podczas, którego można było zobaczyć najciekawsze miejsca regionu świętokrzyskiego.
Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzianie ruin zamku w Chęcinach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przewodniczki, która ciekawie opowiadała nam o historii zamku. A zamek to nie byle jaki, bo królewski. Wybudowano go w XIII wieku. Na pewno istniał już za czasów króla Władysława Łokietka, ale najnowsze badania wskazują, że najstarsze fragmenty zamku powstały z inicjatywy króla Polski Wacława II Czeskiego.
Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka, która łączyła naukę i rekreację była bardzo udana i sprawiła wszystkim wiele uśmiechu i radości.















