To był dzień pełen wrażeń! Klasa 6a, pod czujnym okiem pań Joanny Tarnowskiej-Leyko i Moniki Seferynowicz, wybrała się na wycieczkę, z której wróciliśmy nie tylko z zapasem energii, ale też z głowami pełnymi wspomnień. Słodkie szaleństwo w Korczynie Naszą przygodę rozpoczęliśmy w najpyszniejszym możliwym miejscu – Pijalni Czekolady w Korczynie. Podczas warsztatów każdy mógł wcielić się w rolę mistrza cukiernictwa i własnoręcznie skomponować swoją wymarzoną tabliczkę. Zapach, który unosił się w powietrzu, był po prostu nie do opisania, a duma z własnoręcznie zrobionych słodkości.
Żywa lekcja historii
Prosto z czekoladowego królestwa ruszyliśmy w stronę Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Te niesamowite ruiny, które kiedyś zainspirowały Aleksandra Fredrę do napisania „Zemsty”, od razu nas urzekły. Spacerowaliśmy z przewodnikiem po zamkowych zakamarkach, słuchając dawnych opowieści i legend. Żeby jednak nie było tylko teoretycznie, uczniowie zamienili się na chwilę w artystów. Podczas warsztatów plastycznych każdy dostał gipsową płaskorzeźbę, którą mógł pomalować według własnego pomysłu. Powstały małe arcydzieła, które teraz będą świetną pamiątką na domowych półkach.
Ognisko i zamkowe harce na koniec
Na koniec dnia, kiedy głody dały o sobie znać, rozpaliliśmy wspólne ognisko. Pieczenie kiełbasek, rozmowy i wspólny odpoczynek na zamkowym dziedzińcu szybko przerodziły się w świetną zabawę. Gry, bieganie i mnóstwo śmiechu idealnie dopełniły ten dzień. Wróciliśmy zmęczeni, ale i zintegrowani z uśmiechami od ucha do ucha. To był naprawdę udany wyjazd!













