Easy to starts

Plan Lekcji

Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 - obowiązuje od 04.09.2017 r.

 Pobierz...

Forum Support

Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego

Telefon: 17 788 59 20

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

***************************************

Wrzesień

 1. IX Żegnajcie wakacje- Witaj Szkoło! Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego.
 2. IX Powitanie jesieni z piłkarzami ręcznymi. Dzieci ze świetlicy spędziły piątkowe popołudnie
  z piłkarzami ręcznymi SPR Stal Mielec. Michał Krygowski, Grzegorz Barnaś i Jakub Kłoda przyszli pograć z dzieciakami na zaproszenie pani Joanny Tarnowskiej-Leyko.
 3. IX Od września ponownie ruszyła działalność Szkolnego Klubu Gier Planszowych pod patronatem wydawnictwa GRANNA.30. X Dzień chłopaka - zabawy, konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski .
 4. IX Grupa świetlicowa p. Katarzyny Winnickiej gościła w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu na lekcji bibliotecznej „Szlakiem bajek i baśni”. Podczas spotkania panie przeczytały, między innymi,Nowe szaty cesarza H.CH.Andersena, a zadaniem dzieci było ułożenie puzzli do ilustracji jednej z bajek.

Październik

 1. X Dzieci z grupy świetlicowej p. Katarzyny Winnickiej wspólnie z p. Mirosławem Kapinosem czytały urywki  ulubionych książek. Wybór był bardzo zróżnicowany. Każdy uczestnik mógł opowiedzieć o swoich gustach czytelniczych lub ostatnio przeczytanej książce. 
 2. X Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka przygotował wspaniałą zabawę, w której uczestniczyli uczniowie wszystkich klas,  a przede wszystkim kandydaci do tytułu SUPERMAN SP3.
 3. X Zwycięzcy konkursu „Klasa  bez przemocy” w formie nagrody udali się na wycieczkę do Szydłowa i Kurozwęk.
 4. X Uczniowie z sześciu najmłodszych klas gościli myśliwych z Koła Łowieckiego Łoś w Mielcu.
 5. X Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca za ponadprzeciętną pracę otrzymało w Pałacyku Oborskich troje nauczycieli: wicedyrektor p. Edwin Maziarz, p. Joanna Łukasik, p. Mirosław Kapinos. 
 6. X Integracyjnego wyjazdu nauczycieli z okazji Dnia Edukacji
 7. X Odbyło się spotkanie uczniów klasy III „a” z łowczym Koła Łowieckiego „ Łoś”panem Edwardem Gwóźdź. Pan Edward przygotował prelekcję na temat ptaków, które pozostają z nami
  w czasie zimy. 
 8. X Uczniowie klas II c i III f wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. 
 9. X Odbyła się uroczystość -  pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Jak tradycja każe, pierwszaki - „dawne maluchy”, w obecności wychowawców, rodziców i swoich bliskich oraz zgromadzonych gości, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 przez Dyrekcję Szkoły, symbolicznymi ołówkami.

Listopad

 1. XI Z inicjatywy aktywu bibliotecznego uświetniono Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada 8 listopada. Tego dnia w bibliotece można było zapoznać się ze wszystkimi pozycjami książkowymi dotyczącymi odżywiania i gotowania.

       22.XI  Odbyły się kolejne zawody  w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych, turniej minisiatkówki dziewcząt klas VI „Czwórki siatkarskie”. 

       29.XI  Miał miejsce finał Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną dziewcząt.

       30 .XI   Polonista z naszej szkoły – p. Mirosław Kapinos jako jedna z trzech osób z powiatu mieleckiego został zakwalifikowany w ramach doskonalenia zawodowego dyrektorów oraz nauczycieli języka polskiego i historii (opiekunów uczniów -                         zwycięzców konkursów przedmiotowych) do udziału w wizycie studyjnej na Litwie pod hasłem „Śladami literatury i kultury polskiej na Litwie”, która odbyła się w dniach 17-20 listopada tego roku. 

Grudzień

 1. XII   W Gimnazjum nr 2 odbył się VI Mielecki Konkurs Ekologiczno-Sprawnościowy dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca pt. ,,KREATYWNA EKOLOGIA’2016 EKO- MISJA NISKA EMISJA”. Drużyna w składzie Dominik Buś, Aleksandra Giszter, Maria Kruczek, Karolina Perłowska, Adrian Szewczyk zajęła I miejsce wśród ośmiu mieleckich szkół podstawowych, zdobywając 114 punktów na 115 możliwych. 
 2. XII Grupa świetlicowa  pod opieką  Joanny Lonczak wzięła udział w otwarciu wystawy
   i warsztatach  ,,KTO TY JESTEŚ” organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
 3. XII Miał miejsce Konkurs „Literatura i dzieci. Nasze pasje”, organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. 
 4. XII Uczniowie klasy I C spotkali się ze św. Mikołajem w Kopalni Soli, w Bochni, 250 metrów pod ziemią. Dzieci spędziły tam ponad 3 godziny biorąc udział w imprezie okolicznościowej.
 5. XII W progach swojej klasy uczniowie 2E powitali aktora z Sosnowca, pana Krzysztofa Korzeniowskiego. Celem wizyty było przeprowadzenie zajęć na temat: „Aktor – wcielamy się w różne role”.
 6. XII Uczennica klasy II - Emilia Pakocka z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas otrzymała za wykonaną pracę plastyczną wyróżnienie w Podkarpackim Konkursie   „Literatura i dzieci. Nasze pasje”,  zorganizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Styczeń

      10. I   Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w finale miejskim mini-koszykówki dziewcząt.

      11. I    W grupie świetlicowej pani Bogumiły Witas w dniu 11 stycznia 2017r. odbyło się spotkanie
 z panią pielęgniarką szkolną. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, jak ubierać się stosownie do pogody i jak właściwie się odżywiać. 

Luty

 1. II 1 lutego 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o lekturze „Dzieci z Bullerbyn” dla uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły. Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej.

      05.II   Uczniowie z klasy VI "c" zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe na podstawie sztuki Jolanty Czarnotty – Mączyńskiej „Stało się nam wesele!”.

      08.II    Pani Renata Ćwiękała- pedagog szkolna spotkała się dziećmi z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z różnymi  sposobami radzenia sobie
     z emocjami w życiu codziennym.

     09.II   Odbył się apel podsumowujący pracę uczniów klas I–III. 

     17.II    W grupie świetlicowej pani Bogumiły Witas odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą, która jest dietetykiem. Pani Małgorzata wspólnie z dziećmi uczestniczyła w zajęciach, podczas których próbowano odpowiedzieć na pytanie: ”Jak      powinniśmy prawidłowo się odżywiać ?”. 

 1. II  Pani Jola- mama Martynki poprowadziła dla dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas warsztaty artystyczne. Pani Jola pokazała dzieciom jak w łatwy sposób z kolorowych koralików
  o różnych kształtach można zrobić naszyjniki i bransoletki. 
 2. II  Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej SP3. Głównym celem tej uroczystości, którą przygotowali nauczyciele-bibliotekarze, było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do korzystania ze zbiorów biblioteki: wypożyczalni, czytelni oraz Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

     27. II   W Szkole Podstawowej nr 6 odbył się finał miejski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minisiatkówkę dziewcząt. Dziewczęta zajęły II miejsce w Mielcu, za Szkołą Podstawową nr 6,zaś wyprzedziły SP nr 1, SP nr 9. Pozostałe              szkoły odpadły w eliminacjach, w których nasza szkoła zajęła I miejsce w swojej grupie.

Marzec

 1. III Dziewczęta urodzone w 2005 roku -klas V i VI z naszej szkoły uczestniczyły w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski Minsiatkówki Dziewcząt „Kinder+Sport 2017”.
 2. III Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Mielcu. Pod opieką pani Justyny Maroń zwiedzili biuro podawcze, czytelnię akt, przyjazny pokój przesłuchań dzieci oraz salę konferencyjną.
 3. III Dzień Kobiet.
 4. III Dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas w dniu 10.03.2017r. uczestniczyły
  w zajęciach edukacyjnych pt. „Szlakiem baśni i bajek” w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.
 5. III Wychowawczynie świetlicy Alina Kamińska i Anna Perłowska zorganizowały konkurs "Wiem wszystko". Był on formą zabawy polegającą na wykazaniu się wiedzą dotyczącą różnych dziedzin życia.
 6. III Odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini-piłce siatkowej chłopców.
 7. III Grupę świetlicową pani Bogumiły Witas odwiedził pan pszczelarz. Na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie i ilustracje związane z pszczelarstwem. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom jak wygląda życie pszczół w ulu, jaka panuje w nim hierarchia oraz zapoznał dzieci z budową ula. Przedstawił również zdrowotne wartości miodu.
 8. III Kinga Rusin i Joanna Ertanowska z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas zostały laureatkami Miejskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mnie ta Ziemia o innych droższa”.

 Kwiecień

10.IV     Uczeń klasy VI c  - Jan Wanatowicz zajął pierwsze miejsce w miejskim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”,  jego kolega z klasy - Stanisław Dziura był szósty.     

 1. IV W ramach współpracy z Kołem Łowieckim „Łoś” w Mielcu uczniowie klasy II d wraz
  z wychowawczynią Lidią Tylutki pomagali w zakładaniu nowych mieszkań w ogrodzie leśnym naszej szkoły. 
 2. IV Odbył się w szkole Apel Ekologiczny dla uczniów IV-VI. W pierwszej części Apelu uczniowie opisywali w poezji piękno przyrody. Przedstawili też nam co to jest ekologia i jak zachowywać się na co dzień, aby żyć w przyjaźni z przyrodą. Druga część Apelu to prezentacja na temat ,,Ekologicznej Żywności", którą przygotowała p.J. Szady . Na koniec został przeprowadzony konkurs ekologiczny, bardzo entuzjastycznie przyjęty przez uczniów. Nagrodą w konkursie za dobre odpowiedzi były sadzonki drzewek, które rozdawano uczniom.
 3. IV W grupie świetlicowej pani Bogumiły Witas odbyły się warsztaty w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty zostały przeprowadzone przez nauczycielkę wychowanie fizycznego, panią Joannę Szady.
 4. IV Obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (ang.: World Book and Copyright Day). Z okazji tego święta na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej.

     26.IV      Uczniowie klasy VI C  oraz V B   uczestniczyli w zajęciach wychowania fizycznego w Flyparku w Rzeszowie - największym na Podkarpaciu.  

 1. IV Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się V Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych „Dance 2017”

 

Maj

 1. V Uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskich Zawodów w Mini Siatkówkę Dziewcząt  „Czwórki siatkarskie” - Kinder+Sport 2017”.  
 2. V Szkolny Zespół Taneczny ,,SZOK” zaprezentował się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
 3. V klasy 2e zawitał kolejny gość – pani pielęgniarka szkolna. Przyniosła ze sobą tablicę z cyframi różnej wielkości. Każdy z uczniów miał za zadanie powiedzieć, jaką cyfrę wskazuje Pani.
 4. V Uczniowie tych dwóch klas V a i V b udali się na wycieczkę klasową do pięknego , ogromnego parku rekreacji(o powierzchni ponad 10 ha) położonego nad Zalewem Janowskim.
 5. V Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbyły się zawody „Trójboju
  i Czwórboju Lekkoatletycznego”. Rywalizowały ze sobą zespoły z całego powiatu mieleckiego. 
 6. V Szkolny Zespół Taneczny ,,SZOK’’ zaprezentował się na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu podczas Dnia Otwartego Domu Kultury. Nasz uczennice przedstawiły układ pt.,,Rodzinka”.
 7. V dzieci z grupy II i III świetlicy szkolnej, których wychowawcami są panie: Alina Kamińska
  i Anna Perłowska, uczestniczyły w lekcji bibliotecznej "Bajki baśnie". Lekcja odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.
 8. V Grupa świetlicowa Joanny Lonczak odwiedziła Galerię ESCEK mieszczącą się w Domu Kultury SCK w Mielcu. Dzieci mogły podziwiać prace plastyczne artystów Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu.

21-25 V Uczniowie klas: VI b i VI d pod opieką pań: Marioli Słąby, Violetty Bober oraz kierownika grupy pana Adama Jastrząba udali się na „zieloną szkołę” do Zakopanego. Pobyt został zorganizowany i dofinansowany przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom w związku z wygranym przez naszych uczniów konkursem „Budujemy razem”.          

 1. V Odbyła się lekcja udzielania pierwszej pomocy w klasie II a.
 2. V Joanna Ertanowska z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Wesołego Alleluja”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Woli Zgłobieńskiej. Na konkurs wpłynęło około 300 prac ze wszystkich województw w Polsce, a także z innych krajów.

31.V       Na zaproszenie pani Anny Mikuły, uczniowie z klasy III „a” udali się do Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania.

 1. V W sali gimnastycznej SP 3 w Mielcu, odbył się Międzyklasowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt Klas V w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych.

31.V       W grupach II i III świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs wiedzy o ruchu drogowym.  Był on podsumowaniem cyklicznych zajęć organizowanych przez panie: Alinę Kamińską
 i Annę Perłowską we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu.

Czerwiec

01.VI     Dzień Dziecka na sportowo.

 1. VI Wychowawcy świetlicy szkolnej: Alina Kamińska i Anna Perłowska zorganizowały konkurs "Spotkanie z bajką". Był on podsumowaniem cyklu zajęć prowadzonych w ciągu roku szkolnego.
 2. VI W sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się IX Konkurs ,,Moja mała etiuda taneczna” zorganizowany przez  Joannę Szady i Joannę Lonczak.Konkurs miał na celu rozwjanie zainteresowań dzieci , promocje różnych technik tanecznych ,rozwijanie wyobrażni i umiejętności współpracy. Podczas otwarcia imprezy zaprezentował się Zespół Taneczny,,Świetliki” działający  przy świetlicy szkolnej.
 3. VI Najmłodsze siatkarki ,czyli czwartoklasistki rozegrały turniej w „Single siatkarskie”. Po wcześniejszych eliminacjach rozegranych podczas lekcji wychowania fizycznego, w finałowym turnieju spotkało się osiem dziewcząt.
 4. VI Odbył się apel pod hasłem ,, Zachowaj trzeźwy umysł ‘’ dla kl. I –III . W tym roku dodatkowo został wzbogacony o treści projektu profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę", który uczniowie realizowali na lekcjach w oparciu o otrzymane materiały dydaktyczne.
 5. V Dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas uczestniczyły w niecodziennej lekcji przyrody przeprowadzonej przez nauczycielkę panią Annę Rzeźnik.

08 VI      „Krajobraz mojej małej ojczyzny” -  troje naszych uczniów zostało zaproszonych na uroczyste wręczenie nagród do biblioteki Pedagogicznej w Mielcu. uczennica pani Bogumiły-  Witas Milena Ungeheuer zajęła w konkursie II miejsce, podopieczna pani Anny Perłowskiej – Karolina Malicka oraz uczeń pani Marioli Słąby – Jan Wanatowicz zdobyli wyróżnienia. 

 1. VI Dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Regionalnego Jadernówka.  W czasie lekcji muzealnej dzieci zostały zapoznane z tajnikami dawnej fotografii.
 2. VI Odbyła się XVII sesja Dziecięcej Rady Miasta
 3. VI klasa III „a” wraz z całymi rodzinami i wychowawcą klasy świętowała „Dzień Rodziny”
  w ośrodku „Rancho”.
 4. VI W Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu pn. „Wydajemy własną książkę” organizowanego pod patronatem Starosty powiatu mieleckiego Pana Zbigniewa Tymuły. Na konkurs wpłynęło 81 książek ze szkół z terenu powiatu mieleckiego. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Oliwia Sieńkowska
  (z klasy III f). 

13-14 VI  Klasa VI c udała się na wycieczkę do Zatoru oraz Krakowa. Największą atrakcją naszego wyjazdu był niewątpliwie całodzienny pobyt w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia
w Zatorze. 

19.VI     Odbył się apel pt. ,,Bezpieczne wakacje. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa
w różnych sytuacjach wakacyjnych: na plaży, na drodze, w czasie wypoczynku nad wodą, w lesie
 i górach. 

21 . VI     Gala Młodzi Nieprzeciętni, która odbyła się po raz 22. w Samorządowym Centrum Kultury
w Mielcu, tryumfowali : -uczniowie: Jakub Kołc, Jan Wanatowicz, Ola Śliwińska, Szymon Drozdowski, Alan Stanos, Dominik Buś, Paula Barnaś, Hubert Bryła, Jakub Pazdro, Kuba Brzozowski, Martyna Róg (otrzymali Certyfikat Młodego Nieprzeciętnego oraz bony, a Jan Wanatowicz dodatkowo - jako jedyny uczeń ze szkół podstawowych - za swoje wyjątkowe osiągnięcia nagrodę specjalną - tablet ). Nauczyciele: Barbara Czaja, Mirosław Kapinos, Aurelia Szczurek, Anna Rzeźnik, Agnieszka Szumilas (otrzymali Certyfikaty Nieprzeciętnego Nauczyciela)

 1. VI Uroczyste zakończenie roku szkolnego

 

 

 

 

 

Wrzesień

1.IX     Żegnajcie wakacje- Witaj Szkoło! Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

22.IX    Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców.

24.IX    Mity i Legendy w bibliotece - Dzieci wysłuchały wielu legend czytanych przez panią bibliotekarkę.

 1. X Dzień chłopaka - zabawy, konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski .

Październik

 1. X Wycieczka do straży pożarnej
 2. X Wystawa pt. „ Jeden Dzień z życia Mielca”
 3. X Dzień Edukacji Narodowej, dniem wyróżnień i nagród dla pracowników szkoły.

16.X    “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” 

21.X     Spotkanie wychowanków świetlicy z policjantką sierż.sztab. Urszulą Chmurą. W trakcie dyskusji uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialnej, a zarazem niebezpiecznej pracy policji.

22.X     Spotkanie uczniów kl. II b z p. Mirosławem Kluzem – myśliwym Koła Łowieckiego „Łoś” w Mielcu.

28.X      Uroczystość „ Pasowania na ucznia”.

Listopad

05.XI     Szkolne Igrzyska Sportowe - dziewczęta z klas szóstych rozegrały turniej w minikoszykówkę

05.XI     Lekcja zdrowego odżywiania w klasie Ie.

06.XI     Korygujemy Wady Postawy zaproszeni zostali rodzice dzieci objętych gimnastyką korekcyjną na zajęcia otwarte, na temat: „Przywracamy prawidłową postawę ciała u  dziecka”. 

09.XI     Konkurs pt. „Wiem Wszystko” forma zabawy polegającą na odgadywaniu zagadek z różnych dziedzin życia. 

09.XI    „ Jesień w oczach dziecka” Dzieci z grupy świetlicowej p. Bogumiły Witas na zajęciach pozalekcyjnych przedstawiły w swoich pracach plastycznych piękno jesiennych kolorów.

19.XI     Świetlicowa Zabawa Andrzejkowa.

25.XI     Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”

27.XI     Edukacja regionalna - dzieci zwiedziły wystawę pt. „Jeden dzień z życia Mielca” zorganizowanej przez Dom Kultury SCK w Mielcu. 

Grudzień

04.XII    „W krainie Mikołaja” - uczniowie podzieleni na 3 zespoły „Reniferów”, „Elfów” oraz „Śnieżynek” rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych.

04.XII     Zwycięstwo w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci - Amelia Dudek, uczennica SP 3 oraz PSM I st. w Mielcu, zwyciężyła w prestiżowym konkursie recytatorskim organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W pokonanym polu zostawiła niemal tysiąc uczniów z całego Podkarpacia.

05.XII     Halowe Lekkoatletyczne Zawody Sportowe.

06.XII”   Mikołajki w szkole.

09.XII     Turniej w Mini Siatkówkę o puchar prezesa UKS „ Mustang”.

11.XII    „ Najlepsze koszykarki w mieście” - reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w finale miejskim minikoszykówki dziewcząt.

Styczeń

05.I     „ Pomocna dłoń Policjanta” - Dzieci z grupy II i III świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie plastycznym "Pomocna dłoń Policjanta", zorganizowanym przez wychowawców: Alinę Kamińską i Annę Perłowską. Konkurs był podsumowaniem cyklu spotkań z policjantką sierż. szt. Urszulą Chmurą w ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu. 

14.I      Szkolny konkurs wiedzy o lekturze „ Dzieci z Bullebryn”

14.I     „ Jasełka”

16.I     Kinder+Sport 2016 - największe rozgrywki siatkarskie dla najmłodszych.

27.I     Konkurs plastyczny pt. "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa".

27.I    „ Piernikowo smacznie i świątecznie” - w ramach zajęć praktycznych w świetlicy - "Kuchcikowo" dzieci z grupy Anny Perłowskiej wykonały świąteczne pierniki wycinały, ozdabiały lukrem, po czym upieczone chętnie obdarowały nimi społeczność szkolną. 

27.I     Konkurs "Portret Babci i Dziadka", zorganizowany przez panie Alinę Kamińską i Annę Perłowską.  Dzieci wykonały prace plastyczne: laurki, kwiaty, gwiazdki i różnorodne ozdoby upamiętniające święto ich dziadków. 

27.I     Finały Miejskie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

30.I     Szkolny konkurs matematyczny „ Pitagoras”.

 

Luty

05.II     Finał powiatowy w minikoszykówkę dziewcząt.

14.II     Walentynki na sportowo.

29.II    Wystawa w domu kultury - Dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły oglądnęły w galerii Samorządowego Domu Kultury w Mielcu prace artystów, którzy brali udział w XVII Międzynarodowym Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim w Łańcucie oraz w XV Ogólnopolskim Plenerze w Kolbuszowej.

Marzec

02.III     Dni Otwarte  połączone z zapisami do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017

04.III     „Sowi Apel” - pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

08.III     Dzień Kobiet - dzieci pod kierunkiem pań Aliny Kamińskiej i Anny Perłowskiej wykonały laurki okolicznościowe, kolorowe kwiaty, upominki. Wybrane prace zostały umieszczone na wystawie hollu szkoły.

17.III     Wystawa niezwykłych rzeźb w Domu Kultury - dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas zwiedziły w Galerii Samorządowego Centrum Kultury wystawę pt. „Trzeci Wymiar”. 

16.III     Finał Miejski Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Wszystkie zawodniczki wykazały się duchem rywalizacji sportowej oraz wysokim poziomem umiejętności technicznych, jak i taktycznych. 

17.III    Budzimy talenty na wiosnę -obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Odkrywania Talentów. Jak co roku, i tym razem, na eliminacje zgłosiło się wielu uzdolnionych uczniów pragnących zaprezentować się szerszej publiczności.

17.III    Nasz uczeń Jan Wanatowicz brał udział w podniosłej uroczystości z udziałem pary prezydenckiej na zamku w Łańcucie. W trakcie spotkania przodek piątoklasisty - Leon Wanatowicz otrzymał pośmiertnie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za ukrywanie i pomoc Żydom podczas II wojny światowej. 

17.III    Konkurs Kangur rozstrzygnięty - w tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny

uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces. Dwudziestu uczniów naszej szkoły zostało zwycięzcami tego konkursu.

18.III     Finał miejski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców.  

31.III     Szkolne Igrzyska Sportowe single siatkarskie dziewcząt klas IV.

 

 

 

 

Kwiecień

04.IV     Międzyklasowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt Klas V - „Trójki siatkarskie” w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych.

08.IV     Wielkanocne Warsztaty w Świetlicy - do grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas została zaproszona pani Sabina- lokalna artystka, która zapoznała dzieci z technikami zdobienia pisanek.

09.IV     Dziewczęta klas IV-VI z naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyły w Tarnobrzegu w turnieju eliminacji wojewódzkich Pucharu Polski Minsiatkówki Dziewcząt „Kinder+Sport 2016”.

11.IV     Międzyklasowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt Klas VI.

13.IV     Klasa I e (wych. Joanna Łukasik) zaprosiła kolegów i koleżanki z klasy I b i I c na przedstawienie pt. „Witamy wiosnę”.  

14.IV     Apel Ekologiczny klas IV-VI.

26.IV     Tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu zaprezentowały się na scenie Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli podczas  XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych ,,O Gęsie Pióro’’.

29.III     „Dance 2016” -  w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych „Dance 2016”. Konkurs zorganizowały we współpracy: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu i Samorządowe Centrum Kultury. Do udziału w konkursie zaproszono grupy taneczne działające przy szkołach podstawowych województwa podkarpackiego. 

21.III     Odbył się apel dla uczniów klas młodszych z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „ Zachowaj czystość, żyj zdrowo”

Maj

 1. V Finał Ligii Miejskiej w Minisiatkówce Dziewcząt.

08.V     Został przeprowadzony konkurs wiedzy o ruchu drogowym.Był on podsumowaniem cyklu zajęć organizowanych przez panie: Alinę Kamińską i Annę Perłowską we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu. Uczestnicy wykazali się znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego.

9.V     W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania. Uczennica naszej szkoły, Barbara Wilk z kl. III C (wych. M. Kolisz) zdobyła wyróżnienie w tym konkursie.

10.V     Oliwia Zacharska z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. „Wesołego Alleluja”.  

10.V     Uczniowie klasy I d wraz z wychowawczynią Lidią Tylutki gościli autora książki pt. „Historia Mielca dla dzieci w rymowankach dziadzia Józia i obrazkach pana Stasia” Pana Józefa Witka. 

17.V     „Potrafię ratować”- w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy RUR (Ratujemy i Uczymy Ratować). Program przeznaczony był dla uczniów klas I – III grup świetlicowych. Celem akcji było zaznajomienie z podstawowymi czynnościami ratującymi życie.

17.V     Na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Mielcu odbyły się  zawody lekkoatletyczne w trójboju. Młode lekkoatletki biegały na 60 metrów, skakały w dal i rzucały piłeczką palantową na odległość.

19.V     Odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - „Czwórbój Lekkoatletyczny”. Rywalizowało ze sobą 13 zespołów dziewcząt oraz 11 chłopców, z całego powiatu mieleckiego.  

23.V     Wychowawcy świetlicy Alina Kamińska i Anna Perłowska zorganizowały konkurs plastyczny "Mama w kwiatach". Dzieci różnymi technikami plastycznymi przedstawiły portrety swoich mam, wyrażając wdzięczność i szacunek dla nich.

23.V     Obył się konkurs taneczny, który miał on na celu rozwinięcie u uczniów: wyobraźni , sprawności fizycznej , umiejętności współpracy  oraz umiejętności samodzielnego tworzenia etiud tanecznych. 

23.V     W centrum wystawienniczym Domu Kultury SCK w Mielcu odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego dla dzieci „Pracowita pszczółka – moja przyjaciółka” oraz otwarcie wystawy. Spośród 182 prac, które wpłynęły na konkurs wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała: Karolina Kozik z klasy II f – uczennica p. M. Chmielowiec.

26.V Dzień Matki - ,,A teraz kwitną kwiatki: tulipany, stokrotki i bratki na Dzień ukochanej Matki".

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie zaproszonych matek uczniów z klasy Ie z udziałem wychowawców p.J Łukasik i p.A.Starzec. Każde dziecko zaprezentowało wiersz dla swojej mamy. Potem uczniowie zaśpiewali piosenki.

24.V  Uczniowie klas czwartych naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w MIEJSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM.  Aż czterech uczniów uzyskało tytuł laureata, a jeden został finalistą konkursu.

 

Czerwiec

01.VI     Uczniowie i nauczyciele mieleckiej Szkoły Podstawowej nr 3 odnieśli wielki sukces edukacyjny, zdobywając we wszystkich nauczanych przedmiotach tytuły laureatów  i finalistów wojewódzkich konkursów kuratoryjnych (14 laureatów, 7 finalistów). Pod względem ilości uczniów, którzy zdobyli te nobilitujące tytuły mielecka „Trójka”  zajęła I miejsce na Podkarpaciu.

01.VI     Dzień Sportu Szkolnego, z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczna impreza odbyła  się pod hasłem: „RUCH + WITAMINY = UŚMIECHNIĘTE MINY!”. 

04.VI     Uczennice klas piątych Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu zajęły drugie miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskich Zawodów w Mini Siatkówkę Dziewcząt „Kinder+Sport 2016”w Przemyślu. 

02.VI     Świetlicowy Konkurs Plastyczny „ Dzieci Świata”.

03.VI     Spotkanie z piłkarzami Stali Mielec -  uczniowie klasy IIA i VI B wraz z wychowawcami wybrali się na spotkanie z piłkarzami nożnymi Stali Mielec, którzy awansowali do I Ligi.

06.VI     „ Konkurs jakiego jeszcze nie było” – „ Budujemy Razem” - uczniowie klas V z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na plakat promujący zbiórkę pieniędzy na budowę Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych. 

08.VI     Uroczysta Gala w Rzeszowie - w Sali Kryształowej hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, a także ich opiekunom naukowym. Szkołę godnie reprezentowało czworo uczniów: Monika Śręba, Michał Sułek, Michał Krejcz  oraz Paweł Michalcewicz, wraz z nauczycielami: p. Aurelią Szczurek, p. Ewą Ziętek, p. Violettą Bober, p. Anną Rzeźnik, p. Anną Bielaską-Furman i p. Katarzyną Winnicką. 

09.VI     Konkurs plastyczny „Rekreacja w Mielcu Oczami Dziecka” - praca plastyczna Zuzanny Czuchry z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas została wyróżniona w miejskim konkursie plastycznym pt. „Rekreacja w Mielcu oczami dziecka”. 

09.VI     Grupa świetlicowa pani Bogumiły Witas zwiedziła wystawę w Centrum Wystawienniczym SCK w Mielcu pt. „Pszczelarstwo w służbie człowiekowi”.

09.Vi     Najkulturalniejsi uczniowie w SP3 – konkurs „ Uczeń z klasą”.

09.VI     Koncert Finałowy Edukacji Artystycznej - przez cały rok szkolny 2015/2016 grupy świetlicowe mieleckiej ,,Trójki” uczęszczały do domu kultury na cotygodniowe zajęcia edukacji artystycznej, do wyboru były: muzyka, teatr, plastyka oraz taniec. Ukoronowaniem tej współpracy był uroczysty koncert, który odbył się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

10.VI     Wewnątrzszkolny turniej szkolny „ Super Farmer”.

12VI     W sali widowiskowej Domu Kultury odbył się koncert ,,Przez dziurkę od klucza”,na scenie wystąpiły dzieci z 8 zespołów tanecznych działających przy Samorządowym Centrum Kultury i tancerki ze Szkolnego Zespołu Tanecznego ,,SZOK”. Nasze uczennice przedstawiły inscenizację taneczną pt.:,,Spacer po linie w niemym kinie” do której choreografię i kostiumy przygotowała Joanna Lonczak.

13VI     Konkurs "Spotkanie z bajką", którego inicjatorkami były wychowawczynie: Alina Kamińska i Anna Perłowska. Był on podsumowaniem cyklu zajęć prowadzonych w ciągu roku szkolnego w grupach II i III świetlicy szkolnej .Dzieci prezentowały swoje ulubione bajki, wskazywały głównych bohaterów i oceniały ich postępowanie. Poprzez bajki poznały istotne wartości takie jak: piękno, dobro, prawda.

16.VI     Wystawa najpiękniejszych minerałów świata - dzieci z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas zwiedziły wystawę pana Mikołaja Podłaszczyka, znanego i cenionego kolekcjonera minerałów. 

16.VI     Powiatowy Konkurs „Krajobraz Mojej Małej Ojczyzny”- wyróżniona została praca plastyczna wykonana przez Amelię Głodzik z grupy świetlicowej pani Bogumiły Witas. 

21VI     Apel „Bezpieczne Wakacje”

21 VI   „ To Nas Bawi i Uczy” - tradycyjnie pod koniec roku szkolnego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się „Kiermasz hobbystów”. Podczas dłuższych przerw uczniowie klas I - VI wymieniali się miedzy sobą różnorodnymi zabawkami, naklejkami, kartami, gadżetami, książeczkami i zgromadzonymi kolekcjami przyniesionymi z domu.

24.VI     Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wrzesień

1.IX  

 Żegnajcie wakacje – Witaj Szkoło! Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego.

22.IX 

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców.

30.IX

„Szkolny Mister Wąs” – wybory najlepszego „wąsacza” w szkole.

Październik

2.X 

Wręczenie nagród w konkursie „Klasy bez przemocy” i wycieczka do parku historycznego w Bliźnie.

13.X

Kulinarna przygoda ze zdrowym gotowaniem  klasy V b w Zespole Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu.

14.X

Dzień Edukacji Narodowej, dniem wyróżnień i nagród dla pracowników szkoły.

16.X 

Europejski Dzień Przywracania Czystości Serca.

16.X

Akademia upamiętniająca postać Jana Pawła II.

22.X

Uroczystość „ Pasowania na ucznia”.

Listopad

6.XI

„Świadek Przeszłości” – spotkanie z Panem Michałem, opowiadającym o II Wojnie Światowej.

6.XI

Apel z okazji „Narodowego  Święta Niepodległości”.

7.XI 

Spotkanie dzieci ze świetlicy z sierż. sztab. Urszulą Chmurą z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

6.XI

Wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czas na zdrowie”, w ramach akcji: „Cały Powiat Czyta z Dziećmi”.

10.XI

Wizyta grupy świetlicowej Pani Bogumiły Witas w szkolnej Izbie Pamięci Narodowej – „Małe muzeum”.

15.XI

Eliminacje miejskie wojewódzkiego konkursu: „Literatura i dzieci. Czasem słońce, czasem deszcz” – laureaci Sp3 w trzech kategoriach. Klas I-III – Laura Pazdro, Klas IV-VI – Cristian Ielo, recytacja – Emilia Solarska.                                                                                                 

17.XI

Lekcja Zdrowego Odżywiania w klasie II c.

20.XI  

Zawody – Single Siatkarskie Dziewcząt dla klas IV.

26.XI 

Ogólnopolski Konkurs – „Alfik Matematyczny”.

30.XI

Halowe Lekkoatletyczne „Zawody Mikołajkowe”.

30.XI

Spotkanie wychowanków świetlicy z policjantką sierż. sztab. Urszulą Chmurą na temat poruszania się pieszych w ruchu drogowym.

Grudzień

1.XII   

„Ja i mój pupil” – wystawa fotografii oraz pomoc uczniów szkoły na rzecz Mieleckiego Schroniska dla Zwierząt.

4.XII

Uczestnictwo dzieci ze świetlicy szkolnej w lekcji pt. „Wierszowany stragan warzywno-owocowy”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu.

4.XII

„W krainie Mikołaja” – gry i zabawy w Szkole Podstawowej nr 3.

4.XII

„Mikołajkowe zawody pływackie” dla uczniów klas II i III mieleckich szkół podstawowych, zorganizowane przez mielecki MOSIR. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowała 12 – osobowa drużyna.

6.XII 

„Mikołajki w szkole”.

7.XII

IV Mielecki Konkurs Ekologiczno-Sprawnościowy dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca pt. ,,KREATYWNA EKOLOGIA 2014”. IV miejsce uczniów naszej szkoły.

9.XII

Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Szczęśliwym być” zorganizowany w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” w Mielcu. Wyróżnienie dla Laury Pazdro z klasy III „c”.

10.XII  

Turniej w minisiatkówkę o puchar prezesa UKS „MUSTANG” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. II miejsce dla zespołu naszej szkoły.

12.XII

Finał dla uczniów szkoły w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci”.

20.XII

„Tydzień życzliwości”- zorganizowany w szkole w tygodniu przedświątecznym. Brali w nim udział wszyscy uczniowie szkoły.

 Styczeń

 5.I  

 „Bal choinkowy” dla uczniów szkoły.

 6.I

Konkurs plastyczny pt. „Kartka bożonarodzeniowa”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Wypożyczalni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

 8.I

Konkurs  języka angielskiego. W konkursie uczestniczyły dwuosobowe delegacje klas III.

 12.I

Wyjście podopiecznych świetlicy do galerii Samorządowego Centrum Kultury na wystawę  "Boże Narodzenie w tradycji polskiej" ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

 13.I

Nominacja uczennicy klasy II „c” – Nikoli Graniczki do nagrody Talent Roku 2014.

 14.I

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci objętych gimnastyką korekcyjną nt. „Przyczyny powstawania wad postawy ciała u dzieci i przeciwdziałanie im”.

 22.I

,,Bal  u Królowej Śniegu” zorganizowany w sali baletowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu dla wychowanków Sp 3.

 26.I

Wspólne kolędowanie, w którym uczestniczyły przedszkolaki i dzieci z grupy świetlicowej.

 27.I

Finał Miejski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym – II miejsca dwóch grup: dziewczynek i chłopców.

29.I

Prezentacje multimedialne w szkole. Spotkanie klas IV-VI w sali gimnastycznej z Panią dr Grażyną Pazdro, prowadzącą zajęcia nt. „Zasad zdrowego żywienia i stylu życia” i „Bezpieczne ferie zimowe”.

 30.I      

Konkurs piosenki „Rozśpiewana świetlica” zorganizowany dla grup świetlicowych  II, V i VIII.

 30.I   

Spotkanie dzieci z grup świetlicy szkolnej z sierż. szt. Urszulą Chmurą – policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, dotyczące niebezpieczeństw, jakie mogą na nich czekać, w trakcie nadchodzących dni wolnych.

31.I     

Eliminacje do Wojewódzkiego Pucharu Polski Minisiatkówki Dziewcząt „Kinder+Sport 2015” w Nowej Dębie. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w swojej kategorii zajęły I miejsce.

 Luty

 11.II   

„Pasowanie na czytelnika” – sześć pierwszych klas przyjętych w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

 16.II 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i nasi laureaci: Język angielski – Szymon Głaz, uczeń klasy VI „b”, finalistką Adriana Mazur , uczennica klasy VI „c”, oraz Matematyka - Szymon Głaz z klasy VI „b” i Michał Sułek z klasy V „d”.

 19.II   

Wystawa szkła artystycznego – dzieła rodziny Borowskich w galerii Domu Kultury i udział w niej dzieci z grup świetlicowych.

 19.II 

Apele z okazji podsumowania I półrocza roku szkolnego 2014/2015 w klasach I-III i IV i VI.

 20.II      

XII edycja szkolnego konkursu wiedzy o lekturze „Dzieci z Bullerbyn”.

 23.II   

Akcja Towarzystwa Nasz Dom – „Góra Grosza” – jak co roku, tak i w tym udział wzięła nasza szkoła.

 Marzec

 9.III  

Uczniowie klas I-III pod kierunkiem wychowawców wykonywali prace plastyczne o tematyce ochrony przyrody.

 9.III      

Konkurs „Wiem wszystko” zorganizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej.

 13.III 

II miejsce dziewcząt z naszej szkoły w finale miejskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minisiatkówkę.

 16.III 

„Ogólnopolskie wybory książek” – wyboru 80 różnych książek dokonało 103 uczniów szkoły.

 17.III   

Spotkanie z Panem Tomaszem Czają – strażnikiem straży miejskiej w Mielcu.

 19.III  

„Dzień Odkrywania Talentów” w szkole.

 19.III   

Konkurs - Kangur Matematyczny klas I-III i IV-VI – sześciu laureatów klas I-III, dziesięciu   klas IV-VI naszej szkoły.

 23.III

Udział grupy świetlicowej w spotkaniu, w Bibliotece Pedagogicznej z Panem Józefem Witkiem - autorem Encyklopedii o Mielcu i autorem wielu opracowań o naszej "Małej Ojczyźnie".

 25.III 

Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego została wychowanka świetlicy Małgorzata Styczyńska.

 25.III    

Dzieci z grupy świetlicowej w poszukiwaniu czekoladowych jajek w lasku szkolnym.

 26.III    

Międzyklasowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt Klas V.

 26.III  

Kronikarz Mielca w naszej szkole – Pan Józef Witek ponownie zagościł w szkole, tym   razem w klasach IV i V.

 26.III      

Szkolny konkurs edukacji środowiskowej klas I - III, będący eliminacjami do Międzyszkolnego Konkursu Edukacji Środowiskowej klas I – III.

28.III   

Finał miejski Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu. Przedstawicielami naszej szkoły byli: Alicja Ciesielska i Wiktoria Kozioł z VI „b”, Krzysztof Pieróg z VI „a” oraz Wiktor Ordyk z VI „d”.

 30.III     

Lekcja muzealna w mieleckiej „Jadernówce” zorganizowana dla grup świetlicowych.

 31.III

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z historii organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Laureatami zostali: Krzysztof Pieróg - kl. VI a (I miejsce w województwie), Anna Bujak – kl. V c (III miejsce w województwie), Julia Krejcz – kl. VI c, Michał Krejcz – kl. V c, Tomasz Trzpis – kl.VI c.

 Kwiecień

 9.IV 

Teatr „Kurtyna” z Krakowa przedstawił sztuki profilaktyczne dla uczniów klas I-III i IV-VI.

10.IV    

XV Szkolny Konkurs Ekologiczny „Koniczynka” dla klas III.

15.IV  

Cykl spotkań z pszczelarzem. Zajęcia edukacyjne pt. „Świece woskowe, czyli jak pszczoły pomogły rozświetlić świat” prowadzone były przez Pana Andrzeja Suwałę.

16.IV  

Miejski Konkurs Ekologiczny ,,Mnie ta ziemia od innych droższa''. Nagrody  z klas  IV -VI   otrzymali: Alicja Cieślak, Agnieszka Marzec, Monika Śręba, Michał Dusza.

16.IV  

Apel Ekologiczny z okazji  „Dnia Ziemi” dla klas IV -VI.

16.IV 

Apel z okazji „Dnia Ziemi” pod hasłem: „ Woda źródłem życia” dla klas I – III.

17.IV 

VIII Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca. Laureatami zostali Monika Śręba i Paweł Michalcewicz.

17.IV 

I etap (miejski) Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” – najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły – Krzysztof Pieróg z klasy VI a.

18.IV 

Awans uczennic klas IV, V i VI naszej szkoły do zawodów wojewódzkich Ogólnopolskiego Pucharu Siatkarskiego KINDER+SPORT 2015

21.IV

 Miejski Konkurs Matematyczny dla klas IV i V. Wyłoniono 9 laureatów. W tym zaszczytnym gronie znalazło się aż czworo uczniów naszej szkoły: Paweł Michalcewicz – V b, Michał Krejcz- V c, Michał Sułek – V d, Monika Śręba – V d.    

23.IV 

Wojewódzki konkurs przedmiotowy organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W rywalizacji z przyrody laureatami zostało czworo uczniów: Roman Załucki i Maciej Szczur (klasa VI b), Tomasz Trzpis i Julia Krejcz  (klasa VI c). Tytuł finalisty zdobyło troje uczniów: Dawid Laska (VI b), Weronika Dąbrowska (VI c) i Krzysztof Pieróg  ( VI a).

24.IV

XVIII edycja  Międzyszkolnego Konkursu Edukacji Środowiskowej kl. I-III. Przedstawiciele naszej szkoły brali udział w dwóch kategoriach: „Turniej wiedzowy” i „ Plastyczno – literacki”.

27.IV 

Apel dla klas młodszych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”. 

28.IV 

Wyróżnienie dla ucznia klasy IV b Macieja Czepiela w powiatowym konkursie plastycznym dla dzieci „Pracowita pszczółka – moja przyjaciółka”.

29.IV

III Międzyszkolny Konkurs Zespołów Tanecznych "Dance 2015". Rywalizacje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: I-III (III miejsce) i IV-VI ( I miejsce).

30.IV 

Reprezentant  miasta Mielca w II (powiatowym) etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – uczeń naszej szkoły – Krzysztof Pieróg.

30.IV

Turniej minikoszykówki dziewcząt klas V z okazji „Święta Konstytucji 3 Maja”.

Maj

10.V

Wychowankowie świetlicy - Laureatami Miejskiego Konkursu  Ekologicznego „Mnie ta ziemia od innych droższa”.

13.V

Konkurs „Spotkanie z bajką” – wyróżnienia dla grup: II, VI i VIII świetlicy szkolnej.

14.V

Wręczenie nagród w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Ekologicznym klas I-III pod hasłem „Ziemia- nasza planeta”. Laureatami z naszej szkoły zostali: II miejsce – Szebla Dominika z klasy I „e”, III miejsce – Czuchra Zuzanna i Korpanty Emilia z klasy I „a”.

14-15.V

Wycieczka do Wrocławia zorganizowana dla klasy VI b.

15.V

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas I-III. Czworo uczniów naszej szkoły laureatami konkursu.

15.V

Zawody „Trójboju Lekkoatletycznego”. W zawodach rywalizowały reprezentantki naszej szkoły.

17.V

Wojewódzki Finał Turnieju Siatkowego Kinder+Sport 2015 i czwarte miejsce naszych reprezentantek.

18.V

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Co mnie zaciekawiło i rozbawiło w bajkach Wiesława Drabika?” – wyróżnienia dla dzieci z grupy świetlicowej.

18.V

Wizyta dzieci z grupy świetlicowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

18.V

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja” – laureatką naszej szkoły została wychowanka grupy świetlicowej – Olga Bochenek.

18.V

VII Konkurs Taneczny ,,Moja Mała Etiuda Taneczna”.

21.V

Kolejny Konkurs zorganizowany dla dzieci z grup świetlicowych. Tym razem pt. „Rozśpiewana świetlica”.

21.V

„Kwiaty dla mamy” – to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez wychowawców świetlicy.  Promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz zachęcanie do kreatywnego przedstawienia tematu – głównymi celami konkursu.

21.V

Apel podsumowujący „Dni Szkoły 2015”.

22.V

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej - konkurs „Baw się z nami”. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce.

25.V 

Teatralny sukces Dawida i Amelii w XVIII edycji konkursu TEATR JEDNEGO WIERSZA.

25.V

Wycieczka do Muzeum Regionalnego  „Jadernówka” w Mielcu,  a tam  zwiedzanie wystawy pt. „W krainie bajek i zabawek” przez grupę świetlicową.

27.V

Apel dla klas I-III zatytułowany „Żyj zdrowo”, w ramach kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

28.V

Jagoda Turek z klasy III „c” – laureatką międzyszkolnego konkursu polonistycznego klas trzecich.

Czerwiec

1.VI

Święto Sportu – Dzień Dziecka w szkole. Hasłem tego dnia było: "JEM OWOCE, JEM WARZYWA W WALCE O ZDROWIE WYGRYWAM".

1.VI 

Wycieczka klas III „b” i III „c” do Parku Miniatur w Inwałdzie.

1.VI 

Spotkanie klas IV „a” i IV „c” z Panem Adrianem Hammerem – współwłaścicielem pasieki w Mielcu

3.VI 

Akcja „Cała Polska czyta w bibliotekach” również w naszej szkole.

3.VI 

Organizacja Konkursu plastycznego pt. „Dzieci świata” w świetlicy szkolnej.

3.VI

Wycieczka klas II „c” i II „b” do Parku Ruchomych Dinozaurów w Zatorze, zwanego Dinozatorlandem.

6.VI

Szkolny Zespół Taneczny ,,SZOK” w Przemyskim Centrum Kultury - XXXVIII KONFRONTACJA TANECZNA.

7.VI

Cykl spotkań z policjantkami nt. „Jak skutecznie odmawiać, gdy ktoś namawia nas do złego?, zorganizowany dla klas IV „b” i IV „d”.

8.VI 

SP 3 najlepszą szkołą w województwie, mając największą liczbę laureatów.

8-11. VI 

Wyjazd uczniów SP 3 na Zieloną Szkołę w Góry Świętokrzyskie.

10.VI 

Reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodzili: Oliwia Skaza z klasy VI „b” i Jan Wanatowicz z klasy IV „c” uczestniczyła w międzyszkolnym etapie Powiatowego Konkursu Czytelniczego.

11.VI

Udział ośmioosobowej delegacji szkoły w Dziecięcej Radzie Miasta, która odbyła się w siedzibie firmy PZL Mielec.

11.VI 

Wycieczka klasy I „a” do „Bizolandii” z Kurozwękach.

13.VI 

Finałowa Gala XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy miała miejsce w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

14-15 VI

SP 3 gospodarzem Miejskiego Konkursu Historycznego dla klas IV i V. Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali: Karolina Perłowska, Michał Sułek, Aleksandra Stec i Patryk Gros.

15.VI

Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VI. Laureatami zostali: Michał Sułek i Monika Śręba z klasy V „d”.

16.VI

Podsumowanie II edycji konkursu pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny”.

18.VI 

Apel na temat aktywnego trybu życia pt. „Dbam o Zdrowie”.

18.VI

Wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Zmieniamy Mielec- oczami dziecka” dla wychowanki  świetlicy szkolnej Poli Patockiej.

18.VI 

Uczestnictwo klasy I „a” w spotkaniu z lekarzem pediatrą - Panią  Grażyną Pazdro.

18.VI 

Wybrano nową Radę Uczniowską. Przewodniczącym szkoły został Michał Krejcz z klasy V „c”, wiceprzewodniczącym Michał Sułek z V „d”.

20.VI  

Zakończenie rozgrywek piłki ręcznej chłopców.

20.VI

Zakończenie tegorocznej Ligii Miejskiej w Mini-siatkówce dziewcząt. II miejsce dla reprezentantek naszej szkoły.

23-24. VI 

„Kiermasz hobbystów”.

24.VI 

Wycieczka klas IV „b” i IV „d” do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach.

25.VI 

„Międzykulturowy tydzień w świetlicy szkolnej” – spotkanie z kulturą Włoch, o której opowiadał jeden z rodziców.

25.VI 

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla wychowanki z grupy świetlicowej Pani Bogumiły Witas – Kingi Rusin.

25.VI 

Wystawa pt. „Sezam piękna błękitnej planety” – spotkaniem edukacyjnym dla dzieci z grupy świetlicowej Pani Bogumiły Witas.

26.VI 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem Prezydenta Miasta Mielca Pana Daniela Kozdęby.

My i Nasza Szkoła

 • 2015/2016

  2015/2016

  W latach 2010 – 2015 nasza szkoła współpracowała z Instytutem Badań Edukacyjnych w zakresie badań dotyczących Edukacyjnej Wartości Dodanej mających na celu podniesienie wskaźników efektywności nauczania.

 • 2014/2015

  2014/2015

  W dniu 01.05.2014 r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyła szkolenie w zakresie „Ewaluacji zewnętrznej z elementami wewnetrznej” podnosząc swoje kwalifikacje wyżej wymienionym zakresie. Szkolenie na zlecenie…

 • 2014/2015

  2014/2015

  Realizujemy program "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem" Jego celem jest wspieranie rozwoju świadomości zdrowotnej dzieci i młodzieży. Zakres projektu obejmuje bardzo zróżnicowane działania, dotyczące promocji zdrowia.

 • 2014/2015

  2014/2015

  W dniu 09.12.2014 r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyła szkolenie w zakresie „OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO” podnosząc swoje kwalifikacje wyżej wymienionym zakresie. Szkolenie na zlecenie Dyrektora Szkoły przeprowadził…

 • 2014/2015

  2014/2015

  W dniu 07.11.2014 r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyła szkolenie w zakresie „MONITOROWANIA WDRAŻANIA PODSTAWY PROGRAMOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ” podnosząc swoje kwalifikacje wyżej wymienionym zakresie. Szkolenie…

 • 2014/2015

  2014/2015

  W dniu 14.10.2014 r. Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu odbyła szkolenie w zakresie „INNOWACJI I EKSPERYMENTÓW PEDAGOGICZNYCH"” podnosząc swoje kwalifikacje wyżej wymienionym zakresie. Szkolenie na zlecenie Dyrektora…

 • 1989/1990

  1989/1990

  W grudniu 1989 roku nasza szkoła została przyjęta do Klubu Przodujących Szkół – delegacja społeczności szkolnej gościła u Marszałka Sejmu – prof. Mikołaja Kozakiewicza.

 • 2002/2003

  2002/2003

  W 2003 roku otrzymaliśmy tytułu „Szkoły z klasą”, został on przyznany z uzasadnieniem - placówka dobrze uczy każdego ucznia, ocenia sprawiedliwie, uczy myśleć i rozwijać świat, rozwija społecznie, pomaga uwierzyć…

 • 2002/2003

  2002/2003

  W 2003 roku otrzymaliśmy tytułu „Szkoły z klasą”, został on przyznany z uzasadnieniem - placówka dobrze uczy każdego ucznia, ocenia sprawiedliwie, uczy myśleć i rozwijać świat, rozwija społecznie, pomaga uwierzyć…

 • 2004/2005

  2004/2005

  12 maja 2005 roku na uroczystym apelu poświęconym 60.rocznicy zakończenia II wojny światowej sztandar naszej szkoły został odznaczony „Odznaką za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych”…

 • 2005/2006

  2005/2006

  W trosce o pomoc dla najbardziej bezbronnych zwierząt co roku szkoła organizuje szeroko rozpowszechnioną wśród uczniów akcję zbierania żołędzi. Za całokształt pracy w tym zakresie Kapituła Odznaczeń Łowieckich w Warszawie…

 • 2006/2007

  2006/2007

  13 czerwca 2007 r. zostaliśmy przyjęci do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, a w nasze działania i podejmowane inicjatywy na stałe wpisała się edukacja prozdrowotna w najszerszym tego słowa znaczeniu.

 • 2007/2008

  2007/2008

  W dniach 9 - 13 października 2007 r. uroczyście obchodziliśmy rocznicę 50-lecia istnienia szkoły. Obchody rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele MBNP na Osiedlu. 11 października społeczność uczniowska wzięła udział w…

Ważne informacje

Początek strony

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Czym są pliki Cookie

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia), oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

Polityka plików Cookie

1. W związku z udostępnianiem zawartości tego serwisu internetowego stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

 1. dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,
 2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
 3. utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
 4. dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach serwisu internetowego możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

 1. "niezbędne" pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,
 2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,
 3. pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
 4. "funkcjonalne" pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,
 5. "reklamowe" pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w naszym serwisie internetowym z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?